Kral Yapı Hakkında ¿

Kral Yapı Anonim Şirketi bir Baştürkler şirketler grubu kuruluşudur. Şirketler grubumuzun kuruluşu ve değişik sektörlere iştiraki 1970 yılında kurucularımızdan Rahmetli Ali Baştürk ve kardeşleri ile başlatmış olduğu bakkaliye (baştükler bakkaliyesi) ile olmuştur. Hatay ili Kırıkhan ilçesinde başlangıcı sağlanan bu ticaret hayatı, sonraki senelerde sıkı çalışmalar ve kardeşlerin bağlılık ve bütünlüğü ile geliştirilerek kurulan Baştürkler Kollektif Şirketi bünyesinde zücaciye, manifatura , beyaz eşya , halı , mobilya ve otomotiv satışı ile geliştirildi. Toptan pazarlama ve dağıtımın önemini dikkate alan kurum il ve çevresine branşlarındaki ürünlerin genel satış ve dağıtımına geçerek toptan bir pazar oluşturmuşlardır. Süre gelen yıllarda toptan pazara hakim olmaya çalışan ve başarılı olan kurum merkez harici şubeler oluşturmaya başlamıştır.
Bu zamanlara eş gelen dönemde yapı sektöründe de bulunmaya başlayan kuruluşlarımız ilde ve ilçelerde bölgelerin çehresini değiştiren ve farklı bir kimliğe bürünmesini sağlayan, yaşam tarzını ve alanlarını farklı kılan mimarileri topluma kazandırdı. Şu anda bile yörelerde teslim edilen konut ve işyeri projelerimiz örnek alınan, parmakla gösterilen ve bölgelerin kimliği haline gelmiştir. Yapı sektöründeki bu deneyimlerin yanı sıra devam eden ticaret hayatı beyaz eşya sektörünüde bünyesine alarak merkez ve şubelerinde bayilik sistemi çatısı altında devam etti. 1989 yılı itibari ile İstanbul ilinde çalışmalarına devam eden kurum ve şirketler topluluğu merkez ve şubeleri ile bayilik sistemi altında beyaz eşya ticareti yaparken ,Pendik, Çavuşbaşı, Küçükyalı,Bostancı ,Gebze gibi ilçelerimizde hastane binası ,konut ,işyeri,alışveriş merkezi,sanayi tesisi gibi inşaatlara imza atarak kurum ilerlemesine ve ticari istikrarını ayrıca düzenini aynı şekilde korudu. 1997 yılına kadar çalıştığımız sektörlerde kurulu firmalarımızdan Çağrı Limited Şirketi, Baştürkler İnşaat Ltd.Şti.gibi firmalarımızın ardından 1997 yılı sanayileşme ve fabrikasyon sistemine geçerek kurulan Uzay Plastik A.Ş. ve Uzay Plastik İnşaat Pazarlama Limited Şirketi ile yepyeni farklı bir adım daha atıldı.
Bu adım Trabzon ilinde Arsin ilçesinde şu anki ismi ile Arsin Organize Sanayinde kurulan fabrikamız (organize bölgesinin kurcusu ve temsilcisidir) ile inşaat sektörüne PVC kapı ve pencere sistemleri imalatına başlamıştır. Tescil ettiği Filpen markası ile sektörde kendinden söz ettirmeye başladı. Fabrika imalatı halen devam etmekte olup Türkiyenin 8 bölgesinde dağıtım bölge müdürlüğü ve 600 ü aşkın bayisi ile inşaat sektöründe kalite ve uygunluğu ile tanınan bilinen ve sürümde tercih edilen ürünler imal eden bir pozisyondadır. Fabrika imalatında patenti alınmış tescil edilmiş Filpen PVC Kapı ve Pencere sistemleri, Fil Plastik markası ile pis ve temiz su boru imalatı, Floran markası ile pvc kapı ve pencere sistemleri ihraç markası olarak ve tescil edilmiş birçok markası ile plastik imalatını sağlamaktadır. 2003 yılı yurt dışı yatırımları gerçekleştirdiğimiz yıl olarak başladı ve genelde ihracat yaptığımız ülkeleri baz alarak (çoğunluk doğu bloğu ülkelerine ) Trabzonda kurulmuş olan fabrikamız dan ihracat devam etti . 1997 Yılında elim bir trafik kazası sonucu önderimiz Ali Baştürk ü kayıp etik. Kurucumuzun ölümünden sonra geride kalan 4 kardeş ve oğullarının 2003 yılına kadar birliktelikleri devam etti.
2003 yılı itibariyle Yakup BAŞTÜRK ve oğulları Şeref, Sinan, Serdar Baştürk Yeni bir kuruluş ve organizasyon başladarak çalışmalarına devam etti . 2005 senesi ve sonrasında kurduğumuz KRAL YAPI ANONİM ŞİRKETİ ,S.S. Pendik Bahçelievler Konut Yapı Kooperatifi ile Adapazarı(Akyazı),İzmit(yarımca),Balıkesir (bandırma),İzmit(Gebze ),İstanbul(Pendik) gibi bölgelerde yeni inşaat projeleri yaparak hepsi birbirinden farklı tasarımlara sahip yöresel iklimlere uygun yalıtım sistemleri kullanılarak en son teknoloji ve deprem yönetmelikleri minimum baz alınarak gereğinden fazla standartların üstünde imalatlarla oluşturulan konut ve iş yerlerini tamamlayarak satışlarına başlandı ve satışları devam etmektedir. Hali hazırda onursal başkan Yakup BAŞTÜRK Yönetin Kurulu Başkanları Şeref BAŞTÜRK ve Sinan BAŞTÜRK önderliğinde Uzay Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. Bahçeli Evler Konut Yapı Koop. Filpen İnşaat Malzemeleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ve son kurduğumuz Kral Yapı San. ve Tic. Anonim Şirketi olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.


VİZYON
Kaliteli, güvenli ve nitelikli konut üretiminde bulunmak
Gerçekleştirdiğimiz imalat ve ürettiğimiz hizmetlerle insanların yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunmak
Müşterilerinin, çalışanlarının ve hedef kitlesinin memnuniyetini temel ilke olarak benimsemek
Ülke ekonomisine katkıda bulunmak suretiyle, alanında önemli bir örnek kabul edilen ve yeni girişimciler tarafından model alınan bir firma olmak


MİSYON
Yerleşim birimleri oluşturulurken su havzaları, orman alanları, şehrin veya yörenin tarihi ve doğal dokusunun korunması
Değişik gelir gruplarına yönelik projelerle sosyo-ekonomik statüleri farklı geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermek.
Müşteri memnuniyetini sağlamak, pazarlama, satış, üretim, teslim ve teslim sonrası süreçte, samimi, güvenilir, profesyonel hizmet sunmak.
Sürdürülebilir bir büyüme trendini istikrar içinde devam ettiren, imalat ve ticaret alanında saygın, güvenilir ve lider bir firma olmak.